Bu yazılım sevgisi nereden ? | Tuğba – Lise Öğrencisi

Merhaba. Buraya yazılım bölümü okumayan ama yazılıma kapılan bir kız olarak yazmak istedim . Adım Tuğba , henüz lise ikinci sınıftayım .
Benim yazılım ile tanışmama babam vesile oldu . Bilgisayar programlama mezunu olduğunu öğrendiğim günden beri araştırıyorum.

Nasıl bir meslek ?

Nasıl bir bölüm?

7 yaşındayken bana aldığı bilgisayar ve internet sayesinde ondan hiç yardım almadan basitten zora her bir şeyi öğrenmeye koyuldum . Çünkü benim başarmamı istiyordu . Tek başıma halledebilmemi . Öğrendiğim şeyleri uygulamalı olarak gösterdiğimdeki mutluluğum paha biçilemez .
Telefon, tablet , bilgisayar , televizyon bunların temelinde yazılım olduğunu öğrendim. Araştırdıkça daha da sevdim . Daha bir bağlandım.
Şuan internet üzerinden videolar ve yazılar yardımı ile kendimi geliştirmeye çalışıyorum . tobaaki isminde bir Instagram bloğum var ve oradan bir çok yazılımcı ile konuşma imkanı buldum. Kafalarını şişirdiğime eminim 🙂
İyi yönde yorum aldığım kadar kötü yönde de yorum alıyorum.

Erkek mesleği diye bir söylenti kaptırdı gidiyor . Zor ise sana bana herkese zor. Bu şekilde biz kızların sevdiği mesleği yapmasına engel olmayın.

Ve kızlar size sesleniyorum; Hiçbir güç bizi hayallerimizden alıkoyamaz!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir